Kocaeli, Türkiye
+90 (542) 609 10 40
info@azotem.com

FAALİYET ALANLARIMIZ

İLAÇ

İlaç sektörü, artan rekabet ve mevzuat baskılarından kaynaklı verimi düşen sektörler arasında görünmektedir. Firmamız, ilaç kimyasalları ve gıda takviye ürünleri ile üretkenliği ve optimal kullanımın artırılmasına katkıda bulunacaktır. İnovasyon süreçlerindeki pratik ve profesyonel yapısı doğrultusunda ilaç sektöründe ham madde kalitesini öne çıkaracaktır. Market dinamiklerinde yapılan analizler ile her zaman açık ve proaktif olan bir ham madde portföyü sunmaktadır. 

KAUÇUK

Kauçuk geniş bir ürün yelpazesi bulunan esnek bir malzemedir. Suya ve ısıya direnci olan uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Kauçuk yapısal özelliklerinden kaynaklı yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürün tedarik portföyümüz de araç lastiği, ayakkabı tabanı, hortum, conta, körük gibi ürünlerin üretiminde  katkı maddeleri, bağlayıcı maddeler, alev geciktiriciler, plastifiyanlar, şişirici ajanlar ve proses kolaylaştırıcıların tedarikini sağlayarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

TEKSTİL

 Azotem Kimya, tekstil sektöründe de çeşitli profesyonel uygulamalar kullanarak farkını göstermektedir. Deri, denim ve teknik tekstil ürünlerini yaratmak için kaliteli ve sürdürülebilir ham madde tedariki sağlamaktadır. Konsantre ürünler, silikon yağları ve özel katkı maddelerinin tedarik hizmetini müşterilerine en doğru şekilde sunmaktadır. 

Ar-Ge merkezimizde yaptığımız ortaklık, tekstil sektöründe farkımızı ortaya çıkaracaktır. Sürdürülebilir tekstil kimyasallarında gösterdiğimiz çeşitlilik ile sıra dışı çözümlerin kullanımı sayesinde süreçlerde kalitemizi göz önüne çıkarmayı hedeflemekteyiz. 

Tekstil bölümlerinde kullanılacak çözümlerin başında en son çıkan teknolojik gelişmelerin kullanımı yer almaktadır. Gelecek pazar eğilimleri, üretim bilgisinde iyileştirme, kişiye özel kılavuz formülasyonları, laboratuvar hizmeti, süreç yönergeleri, teknik çözümler ve uygun maliyetli çözümler de bulunmaktadır.

BOYA ve KAPLAMALAR

Yüzey kaplama ve boya departmanı; uzman ekibi ve sahip olduğu deneyimler ile kimyasal ham madde tedarik konusunda profesyonel bir iş sunmaktadır. Firmamız; dekoratif boya, toz boya, vernikler, su ve solvent bazlı mürekkep formülasyonunda üst düzey bir deneyime sahiptir.

Boya endüstrisinde teknik ve ticari uzmanlığımızı kullanarak endüstriyel, antikorozif,otomotiv, mobilya, toz boya , yol çizgi boyaları ve dekoratif boyalarda geniş bir yelpazede çözümler sunmaktayız.

Firmamızın portföyünde akrilik reçineler, epoks, reçineler, çapraz bağlayıcılar, pigmentler, fonjsiyonel dolgular, katkı maddeleri, yüzey aktifler, alev geciktiriciler, aşınma inhibitörleri ve biyosidler olmak üzere geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır.

YAPIŞTIRICILAR

Firmamız, müşterilerine sürdürülebilir kalitede proses geliştirme ve yenilikçi ihtiyaçlarını karşılayan ürünler ve çözümler üretmektedir.

Distribütörlüğünü yapmış olduğumuz ürün gurubunda; 

SBS, 

SIS Kauçuklar,

EVA kopolimerler, 

CR kauçuklar, 

Reçine Dispersiyonları, 

 Poliester ve Polieter polioller, 

Poliizobuten,  

Ftalatsız ve özel benzoat plastifiyanlar, 

PE waksları ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitlilik göstermektedir.

Kaliteli ve yenilikçi katkı ham maddelerini müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedarik etmekteyiz.

GIDA

Firmamız besleyici, güvenli ve ekonomik gıda teminini kolaylaştırmak ve kaynakları korumak konusunda kimyanın kolaylaştırıcı etkisinin var olduğunu benimsemiştir. Ürünlerimizde ve çözümlerimizde bu etkiden yararlanmaktayız. 

Gıda ve hayvan yemi endüstrisinde, daha sürdürülebilir bir değer zinciri oluşturarak müşterilerimizle birlikte ürünlerin temel taşlarını belirlemekteyiz. Bu doğrultuda ürünlerimizde daha verimli ve çevre dostu gıda üretimini desteklemekteyiz.

Kaliteli ve yenilikçi katkı ham maddelerini müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedarik etmekteyiz.

ENDÜSTRİYEL YARDIMCI KİMYASALLAR 

Endüstriyel yardımcı hammadde departmanının sahip olduğu know-how ve pazar bilgisi ile Türkiye’de farklı kimyasalların ve ürünlerin imal edilmesi ve işlenmesi için kullanılmakta olan temel ve işlevsel kimyasal hammaddelerin tedarikini rahatlıkla sağlamaktadır.

Ürün portföyümüz; tekstil, deri, tarım kimyasalları, emülsiyon ve polimerizasyon, metal yüzey işleme kimyasalları, kâğıt ve su arıtma dahil olmak üzere geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda en doğru ve hızlı şekilde ürünlerin tedarikini sağlamaktayız.

 • ALİFATİKLER
 • ALKOLLER 
 • AMİNLER 
 • AROMATİKLER 
 • SİLİKONLAR 
 • SİLANLAR
 • ESTERLER & KETONLAR 
 • GLİKOLLER & GLİKOL ETERLER 
 • KLORLU SOLVENTLER 
 • MONOMERLER 
 • NONİL FENOLLER 
 • ÖZEL KİMYASALLAR 
 • POLIETILEN GLIKOLLER 

KAĞIT

Müşterilerimizin son derece rekabetçi pazarlarda faaliyet göstermesinin farkında olarak şimdi ve gelecekte farklılaşmaya yardımcı olmak için ürün, uygulama ve verdiğimiz hizmette inovasyona odaklanmaktayız. Satışlarımızın önemli bir kısmını da Ar-Ge çalışmalarına katkı sunacak doğrultuda yapmaktayız. 

KOZMETİK

Lojiistik optimizasyon ve tedarik zinciri yönetimi organizasyonunda etkin bir servis hizmeti sunan müşteri ekibine sahibiz. Bu doğrultu da müşterilerimize zamanında ve kaliteli hizmet sunmaktayız. 

Ürün portföyümüz; bitkisel ekstraklar ve yağlar, vitaminler, reoloji ajanları, yüzey aktifler, emolyentler, emülgatörler, esterler, geri yağlandırıcılar, aktifler içerikler, silikonlar, pigmentler, UV filtreleri de olmak üzeri müşterilerimize çeşitlilik sunmaktadır.

Azotem kimya olarak ürün kalitemiz ve uzman ekibimiz ile kimya ve kozmetik sahasında tüm tedarik taleplerini karşılamaktayız. 

DETERJAN

İnovasyon lideri Azotem Kimya, günümüzde olduğu kadar gelecekte de pazar ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan ve mevzuat koşullarını yerine getiren çözümler ile müşterisiyle buluşmaktadır. Güçlü Ar-Ge altyapısı, derin pazar ve uygulama uzmanlığı ile de verimli ve güvenli olacak şekilde deterjan ve temizleyicilerin formülasyonunu sağlamaktadır. Sürdürülebilir gelişmeye katkı sağlamak için de ekstra bir özen gerçekleştirmektedir. 

Azotem Kimya’nın ürün portföyünde; yüzey aktifleri ve polimerleri, şelat ajanları, biyositler, optikler, stabilizatörler ve metansülfonik asidi bulunmaktadır. Her geçen gün portföyünü genişleterek büyümeye devam etmektedir.

TARIM

Azotem Kimya, çiftçilerin üretimlerini sürdürülebilir şekilde artırmaları ve kaliteli ürünler elde etmeleri için çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Fungisitler (mantar ilaçları), herbisitler (yabancı ot ilaçları), insektisitler (zararlı ilaçlar) ve tohum uygulama alanlarında sağladığı geniş portföy ile de kendini bu endüstride de öne çıkarmaktadır. 

Azotem Kimya olarak kırsal ve kentsel alanlardaki tarım endüstrisindeki olumsuzluklara karşı akıllı çözümler sunmaktayız. Binaları beyaz karıncalardan sivrisineklere kadar koruma sağlayan ürünler, vektör kaynaklı hastalıkların yayılmasıyla etkin bir şekilde mücadele eden cibinlilere kadar müşterilerinin evlerini, gıda işletmelerini ve işyerlerini olumsuzluklardan uzak tutmaları için destek sağlamaktadır.

Firmamız, müşterilerimize teknik destek verip nihai ürün ve süreçleri için en iyi çözümleri sunmaktadır. Bitki koruma ve bitki beslenme ürünleri için yüksek performans ve yüksek kalite sağlamak için ürünler tedarik etmektedir. Ürün portföyünde; adjuvanlar, köpük kesici ajanlar, emülgatörler, ıslatıcı ve dispergatörlerini bulunmaktadır. 

Azotem Kimya’nın üreticilere sağladığı başlıca avantajlar;

 • Hızlı ürün tedariği,
 • Daha kolay ve kullanıcı dostu ürün avantajı,
 • Düşük kullanım seviyeleri,
 • Sahada daha iyi verimlilik.

PLASTİK

Teknik ticari uzman kadromuz plastik endüstrisinde etkili çözümler sunmayı sağlamaktadır. Azotem Kimya, lider kimyasal üreticiler tarafından üretilen geniş ürün yelpazesi ile de katkı maddelerin bileşimini en doğru şekilde müşterilerine ulaştırmaktadır.

Müşterilerimize hızlı ve etkin bir hizmet sunmaya odaklanarak müşteri hizmetleri ekibimizle lojistik optimizasyonu ve tedarik zinciri yönetimini en üst kalitede sunmaya özen gösteriyoruz. 

Plastik endüstrisinde kullandığımız proses teknolojilerine yönelik formülasyon ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli ürünlerle müşterilerimize daha iyi hizmet sunmaktayız. Ürün portföyümüzde; özel plastifiyanlar, proses yardımcıları, PVC stabilizatörleri, uyumlaştırıcılar (compatibilizers), bağlayıcı ajanlar (coupling agents), darbe arttırıcılar ve daha fazlasını barındırmaktayız.

POLİÜRETAN

Poliüretan endüstrisi için geliştirdiğimiz formülasyon çözümleri ve önemli global kimyasal üreticileri tarafından üretilen ürünlerimizle hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin kalite gerekliliklerini karşılamaları için destekleyen, çevresel standartlara uygun iyileştirmeler yapan ve sektörün farklılaşan ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri, hizmetleri ve çözümleri en doğru şekilde ortaya çıkarmaktayız. 

Poliüretan üreticilerine; katalizörler, polieter ve poliester polioller, şişirici ajanlar, izosiyanatlar, alev geciktiriciler, nem alıcılar, polietilenglikoller, plastfiyanlar, castor oil gibi ürünlerin tedarik stokları hızlı şekilde sağlanmaktadır. 

İNŞAAT VE YAPI

İnşaat ve yapı alanında geniş ürün yelpazesine sahip bir firmayız. Azotem Kimya olarak müşterilerimizin maliyetten tasarruf etmelerine ve piyasa rekabetinde öne çıkmalarına yardımcı oluyoruz. Ürün portföyümüzde; yapısal güçlendirme ürünleri, su ve ısı yalıtım ürünleri, endüstriyel zemin ürünleri ve yapıştırma ürünlerini bulundurarak hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. 

KİMYASAL SENTEZLER

Azotem Kimya olarak araç sektörüne yönelik olarak far, boyalı ve boyasız metal, cam, tekstil, deri ve plastik yüzeylerde uygulanabilecek bakım ürünleri ile çözüm oluşturmaktadır. 

Yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile koruyucu wax ürünleri, parlatıcılar, far yenileme seti, plastik güneş yanığı onarıcı ürünleri ile bu pazarda hızlı şekilde yükselen trendi yakalamayı başarmıştır. Bu doğrultu da Azotem Kimya katma değer yaratan bir firma olmayı hedeflemektedir.